Příspěvky z roku 2018

Galerie: Výprava na sněžnicích

Fotky z 14.3.2018

Byla zima, velikánská a ještě třikrát taková. Ale nezmrzli jsme. Bylo nám krásně a naše zážitky může každý závidět. Je nám líto všech peciválů, kteří zůstali doma, rozhodně totiž přišli o velké dobrodružství. Posuďte sami!

Více fotek »

Předběžné informace k táboru vlčat

Publikováno 7.3.2018 v 08:58

Vážení rodiče,

tábor vlčat se uskuteční v termínu od 5. července do 15. července 2018, místem konání bude tradičně louka u obce Přísečno. Rád bych v této chvíli připomněl, že v případě většího počtu zájemců o tábor bude rozhodovat počet bodů, které vlčata sbírají v průběhu roku (od 1. října do 31. května) na schůzkách a jiných akcích. Bližší informace k táboru (nutné táborové vybavení apod.) budou k dispozici zde na webu později.

V případě jakýchkoli dotazů či připomínek se neváhejte ozvat.

Dřeppe

Galerie: Poklad Davida Boryně ze Lhoty

Fotky z 3.3.2018

Byla mrazivá únorová neděle, když jsme se vydali po stopách jednoho bohatého, ale ne zrovna oblíbeného pána roztockého zámku. V roce 1590 ho v jeho sídle kdosi přepadl, krutě mučil a také mu ukradl několik desítek tisíc zlatých. Na následky zranění David Boryně zemřel a byl pohřben na Levém Hradci. A nám se teď podařilo ten ukradený poklad objevit.

Více fotek »

Galerie: Roverské putování

Fotky z 14.2.2018

Druhého listopadového víkendu jsme se my, roveři (a jedna roverka), vydali zdolat horu Milešovku ležící v Českém středohoří.

Na cestu jsme se vydali s dvouhodinovým zpožděním oproti původnímu plánu, jelikož Kyfem pečlivě vyhledané spoje z Lovosic prostě nejely. Nejprve se uvažovalo o změně trasy, nakonec jsme ale vyrazili směrem k Milešovce a cestou se nechali nabrat pozdějším autobusem. Z Milešova už jsme pádili přímo na horu. Někomu to šlo lépe, někomu hůře.

Počasí k nám nebylo zrovna dvakrát přívětivé, foukalo, pršelo, ale před umrznutím nás zachránil Dřeppeho vynikající zázvorový čaj pitý chvilku před uložením ku spánku.

Druhého dne jsme navštívili zříceninu hradu Kostomlaty a po poledni se začali navracet zpět do Roztok.

Více fotek »

Galerie: 9. Skautský ples

Fotky z 25.1.2018

Děkujeme návštěvníkům, sponzorům i všem, kteří se podíleli na přípravách plesu, jeho realizaci a nedělním úklidu. Aby vzpomínky mizely pomaleji, přichystali jsme výběr fotografií z příprav a plesu samotného.

Více fotek »