Příspěvky z roku 2018

Jestřábí schůzka se ruší

Publikováno 5.4.2018 v 14:56

Dnes, ve čtvrtek 5. 4. 2018, se jestřábí družinovka z organizačních důvodů nekoná. Děkujeme za pochopení a uvidíme se příští týden.

Fík, Kika a Pope

Galerie: Levý Hradec a promítání

Fotky z 3.4.2018

Ze všeho nejdříve jsme vyrazili na prohlídku Levého Hradce a okolí. Průvodce Marcel Ramdan nám o této významné památce řekl mnoho zajímavého, za což moc děkujeme. Mrazivé počasí si po skončení prohlídky vyžádalo zahřívací hru na louce před kostelem. Na zbytek akce jsme se přesunuli do osady a do srubu, kde bylo u roztopených kamen o poznání příjemněji. Večer byl vyhrazený promítání družinových scének s historickou tématikou a došlo i na nějaký ten film pro zasmání.

Více fotek »

Galerie: Výprava na sněžnicích

Fotky z 14.3.2018

Byla zima, velikánská a ještě třikrát taková. Ale nezmrzli jsme. Bylo nám krásně a naše zážitky může každý závidět. Je nám líto všech peciválů, kteří zůstali doma, rozhodně totiž přišli o velké dobrodružství. Posuďte sami!

Více fotek »

Předběžné informace k táboru vlčat

Publikováno 7.3.2018 v 08:58

Vážení rodiče,

tábor vlčat se uskuteční v termínu od 5. července do 15. července 2018, místem konání bude tradičně louka u obce Přísečno. Rád bych v této chvíli připomněl, že v případě většího počtu zájemců o tábor bude rozhodovat počet bodů, které vlčata sbírají v průběhu roku (od 1. října do 31. května) na schůzkách a jiných akcích. Bližší informace k táboru (nutné táborové vybavení apod.) budou k dispozici zde na webu později.

V případě jakýchkoli dotazů či připomínek se neváhejte ozvat.

Dřeppe

Galerie: Poklad Davida Boryně ze Lhoty

Fotky z 3.3.2018

Byla mrazivá únorová neděle, když jsme se vydali po stopách jednoho bohatého, ale ne zrovna oblíbeného pána roztockého zámku. V roce 1590 ho v jeho sídle kdosi přepadl, krutě mučil a také mu ukradl několik desítek tisíc zlatých. Na následky zranění David Boryně zemřel a byl pohřben na Levém Hradci. A nám se teď podařilo ten ukradený poklad objevit.

Více fotek »

Galerie: Roverské putování

Fotky z 14.2.2018

Druhého listopadového víkendu jsme se my, roveři (a jedna roverka), vydali zdolat horu Milešovku ležící v Českém středohoří.

Na cestu jsme se vydali s dvouhodinovým zpožděním oproti původnímu plánu, jelikož Kyfem pečlivě vyhledané spoje z Lovosic prostě nejely. Nejprve se uvažovalo o změně trasy, nakonec jsme ale vyrazili směrem k Milešovce a cestou se nechali nabrat pozdějším autobusem. Z Milešova už jsme pádili přímo na horu. Někomu to šlo lépe, někomu hůře.

Počasí k nám nebylo zrovna dvakrát přívětivé, foukalo, pršelo, ale před umrznutím nás zachránil Dřeppeho vynikající zázvorový čaj pitý chvilku před uložením ku spánku.

Druhého dne jsme navštívili zříceninu hradu Kostomlaty a po poledni se začali navracet zpět do Roztok.

Více fotek »

Galerie: 9. Skautský ples

Fotky z 25.1.2018

Děkujeme návštěvníkům, sponzorům i všem, kteří se podíleli na přípravách plesu, jeho realizaci a nedělním úklidu. Aby vzpomínky mizely pomaleji, přichystali jsme výběr fotografií z příprav a plesu samotného.

Více fotek »