Příspěvky z roku 2020

Zobrazit pouze

Název střediskového časopisu

Publikováno 8.4.2020 v 13:34

Bratři a sestry,

konečně dorazilo pár návrhů na název střediskového časopisu, teď už jen stačí vybrat ten správný. Hlasujte tedy v anketě, ať se brzy můžeme dát společně do redaktorské práce.

Také mi dorazilo už pár textů, které budou publikovány v prvním čísle časopisu. Pokud byste i vy chtěli přispět, je tu příležitost. Pokuste se nám stručně napsat, jaký dobrý skutek jste udělali v dobách karantény a třeba tak inspirujete i ostatní. Pokud byste měli jiný nápad na zajímavý text, určitě jej pošlete taky. Kdybyste měli v šuplíku (nebo asi spíše v telefonu) nějakou pěknou fotku, nenechávejte si ji pro sebe, stejně jako zajímavý obrázek.

Na spolupráci se s vámi všemi těší a pokud možno klidné dny přeje

Dřeppe

Jak by se měl jmenovat střediskový časopis?

  • Lipový osadník (51%, 21 hlasů)
  • Lístek (15%, 6 hlasů)
  • Maják (15%, 6 hlasů)
  • Lipánek (12%, 5 hlasů)
  • Lipník (5%, 2 hlasů)
  • List (2%, 1 hlasů)

Celkem hlasů: 41

Nahrávání ... Nahrávání ...

Roušky

Publikováno 22.3.2020 v 13:55

Milí bratři, vážení rodiče,

roztocké skautky sedly k šicím strojům a pustily se do výroby roušek. Kdo potřebuje roušku pro sebe, svou rodinu, babičky, dědečky, sousedy a podobně, kontaktujte Vlaďku Hůlkovou – Amálku na telefonu 608 530 207.

Našim sestrám skautkám děkujeme a vám všem přejeme mnoho zdaru.

Hledáme jméno pro střediskový časopis

Publikováno 14.3.2020 v 17:06

Drazí bratři, drahé sestry,

jelikož členové našeho střediska mají co říct, byli bychom rádi, aby k tomu měli prostor. A pokud mají na srdci něco zajímavého, aby s tím neváhali přijít. Kam přijít? Svými texty jakéhokoliv charakteru, ale také třeba zajímavými obrázky či jinými výtvory, budete moct přispívat pravidelně či nepravidelně do našeho střediskového časopisu, který se již klube na svět.

Ovšem bylo by dobré mu ještě před narozením vymyslet nějaké pěkné jméno. Proto prosím, pokud kohokoliv napadá nějaký název časopisu, který by se hezky pojil s naším střediskem, ať svůj návrh názvu pošle na e-mailovou adresu dreppe@skautiroztoky.cz. Tam můžete posílat i své texty, pokud se vám již třeba válejí bez povšimnutí v šuplíku.

Na spolupráci se těší
Dřeppe

Zapojte se do fotosoutěže

Publikováno 14.3.2020 v 17:03

Dnes, kdy má po ruce foťák takřka každý, je focení čím dál dostupnější. Ovšem fotit je skutečné umění, které si neosvojí jen tak někdo. Teď je však ta pravá příležitost si to vyzkoušet! Pokud tedy máte čas a chuť, vezměte aparát do ruky a pokuste se zachytit zajímavé momenty či dojmy z vašich nucených prázdnin. Do této soutěže pak může své výtvory přihlásit úplně každý, přičemž poslat můžete sérii až tří fotek (úplně však postačí jedna).

Fotky prosím posílejte na e-mailovou adresu dreppe@skautiroztoky.cz, a to nejpozději do konce března. Poté se budete moct zúčastnit hlasování o nejlepší fotografie a vítěz obdrží nějakou tu cenu.

Pozastavení běžné činnosti Junáka

Publikováno 10.3.2020 v 19:30

Vážení rodiče,
v reakci na rozhodnutí státních institucí s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci Junák až do odvolání pozastavuje skautskou činnost. Týká se to družinových a oddílových schůzek i všech víkendových akcí. O vývoji situace vás budeme informovat.

Podrobnější vyjádření vedení Junáka »

Milí bratři,
jeden ze skautských zákonů nám říká, že skaut má být prospěšný a pomáhat jiným. V případě výskytu nemoci, o které se toho zatím moc neví, můžeme jako skauti pomáhat tím, že sami nebudeme zvyšovat riziko jejího šíření. K tomu patří dodržování hygienických zásad včetně pravidelného a pečlivého mytí rukou, ale také omezení pohybu ve větších kolektivech, kam patří i skautský oddíl. Skauta skautem nedělá přítomnost na družinových nebo oddílových akcích, ale právě odpovědnost a ohleduplnost k druhým v duchu skautského slibu a zákona.

Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví.

Doporučení města Roztoky ke koronaviru

Publikováno 6.3.2020 v 16:21

Vážení rodiče,
přečtěte si prosím doporučení města Roztoky v souvislosti s výskytem koronaviru a po návratu z rizikových oblastí konzultujte situaci s lékařem nebo Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje na uvedených telefonních číslech.

Podle nařízení Ministerstva zdravotnictví musí všichni, kteří se v období od 7. března 2020 vrátí z pobytu na území Itálie, bezprostředně po návratu oznámit tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem, tedy bez osobního kontaktu. Praktičtí lékaři pak u těchto osob nařídí karanténu v délce 14 dnů.

Galerie: Výprava do Všetat a Mělníka

Fotky z 3.3.2020

Druhou únorovou sobotu nám počasí přálo. Navštívili jsme rodný dům Jana Palacha ve Všetatech a povídali si o tom, co se vlastně v Československu na konci 60. let dělo. Po přejezdu do Mělníka jsme prozkoumali městské podzemí a okolí zatopeného lomu Baraba na druhém břehu Labe.

Více fotek »

Galerie: 11. skautský ples

Fotky z 21.2.2020

Děkujeme všem účastníkům letošního 11. plesu a skautům a skautkám za pomoc při realizaci. Naše poděkování rovněž patří plesovým sponzorům a podporovatelům, kterými jsou: Únětický pivovar, ZŠ Zdenky Braunerové, město Roztoky, Lanové centrum Proud, Čerstvé maso, Dary přírody, Dětský klub Pohádka, Prima Pizza a pan Holas.

Více fotek »