Jarní výprava do Jizerských hor

• 23. 3. 2012 - 25. 3. 2012 15:10 - 18:55

Sraz: 23.3. v 15:10 v Roztokách na nádraží, vlak odjíždí v 15:30
Návrat: 25.3. v 18:55 na nádraží v Roztokách

Poprvé se s vlčaty a skauty vydáváme na zimní výpravu s běžkami! Je třeba tělo tužit a lásku k těmto dvěma prkýnkům podporovat již od útlého mládí. A kam že vyrazíme? No když na běžky, tak do Mekky běžeckého lyžování v Čechách – Jizerských hor. Tam hlavu složíme v chatě v Janově nad Nisou, co by kamenem dohodil od upravených běžeckých tratí. Že jste na běžkách nikdy nestáli a váš jediný pohyb na nich bude pád na zem? Však si už nějak poradíme a nějaký ten kiláček se taky došoupem!

S sebou:
Běžecké lyže s holemi, běžkařské boty – kdo nemá, ať si zkusí půjčit, pokud ani to nebude možné, ať se nám ozve a my zkusíme nějaké zaopatřit, v nejkrajněší nouzi vytvoříme pěší, něběžkařskou skupinu.

Spacák, (karimatka není potřeba – spí se na postelích), teplé oblečení na běžkařskou túru, náhradní oblečení a oblečení na pobyt v chalupě, přezůvky, malý batůžek na jednodenní výlet, lahev na pití/ termoska, 700,- Kč

Velké batohy a běžky povezeme autem a vyzvedneme je na nádraží. Malé batůžky si vlčata vezmou s sebou, zabalte do nich svačinu, pití a věci na schůzku.

Z důvodu cesty autobusem je nutné rezervovat místenku, proto prosíme o závazné přihlášení na výpravu nejpozději do 12:00 19.03.2012 a to Jankovi na email janek@skautiroztoky.cz.

Doplňující informace pro skauty:

Zájemci z řad skautů si mohou vybrat, zda dají přednost běžkování nebo pěšímu průzkumu Jizerských hor. Běžky tudíž pro skauty nejsou povinné. Samozřejmostí je běžné vybavení na výpravu (zohledňující horské podmínky), včetně malého batohu na výlety.  A protože skauti se stravují sami, neměli by zapomenout na jídlo. Případné dotazy posílejte na email azor@skautiroztoky.cz.