Velikonoční výprava

Publikováno 6.3.2016 v 14:38

Informace o akci:

Termín akce:

  • 23. 3. 2016 - 27. 3. 2016 16:45 - 18:55

Místo konání / srazu:

Akce je určena pro:


Vzhledem k naší horské cílové destinaci a brzkému termínu letošních Velikonoc nevyrazíme na výpravu pod stany, nýbrž budeme přespávat na Dřeppeho chalupě.

Sraz: ve středu 23. března v 16.45 na nádraží v Roztokách
Návrat: v neděli 27. března v 18.55 opět na nádraží

Na sebe: dobré boty, teplé oblečení
S sebou: 600 Kč, kapesné, pití, malý batoh na výlet, pláštěnku, spacák, karimatku, baterku, přezůvky, toaletní papír, kartáček, pastu, ručník, ešus, lžíci, jídlo, oddílový zpěvník, skautskou Stezku, průkazku s fotografií dokládající věk (pro mladší patnácti let), Opencard P,0,1 (kdo má)

Všechny věci si zabalte do velkého batohu! K chalupě bude nutné od vlaku něco ujít.

Nově platí pro skauty na výpravách ZÁKAZ MOBILNÍCH TELEFONŮ. V případě nutnosti bude možné se s námi spojit přes tel. 732 636 152 (Azor).

Vařit bude možné v kuchyni. Přesto se raději vyzbrojte vlastním ešusem a lžící, abychom naše hospodaření v kuchyni (včetně používání místního nádobí) co nejvíce omezili. Rozmyslete si, jestli se budete stravovat sami, nebo se domluvíte na společném vaření ve skupině. Vařit bude možné večer (případně ráno), přes den budeme většinou mimo chalupu. Možnost nákupu základních potravin bude v nedaleké obci.

Na výpravu je potřeba se přihlásit do neděle 20. března do večera Azorovi kvůli nákupu jízdenek. Do přihlášení prosím také uvádějte, jestli máte nebo nemáte Opencard (pásma P,0,1) a pokud je vám víc než 15 let, tak napište, jestli máte nebo nemáte ISIC.
Přihlašovat se můžete na emailu azor@skautiroztoky.cz nebo tel. 732 636 152 (Azor).

Pokud máte jakékoliv dotazy, ptejte se svého rádce, případně Azora na výše uvedených kontaktech.

Velikonoční výprava může být skvělou příležitostí splnit si pár bodů do nováčkovské zkoušky nebo 1. stupně. Takže si stezku nenechte doma a promyslete si, do čeho byste se případně chtěli pustit.

Jedním z cílů našeho putování bude skautská mohyla na Ivančeně. Skauti z celé republiky sem vozí kameny a mohyla neustále narůstá. Kámen za náš oddíl je tu od roku 2011, v roce 2014 přiložili další naši roveři. Nyní máme možnost každý z nás přivézt z domova nějaký pěkný kámen a osobně jeho položením na mohylu uctít památku skautů popravených nacisty. Myslete ale prosím na to, že kámen musíte unést (symbolický malý kamínek bohatě stačí).