XXIX. Skautský seminář ELŠ

Místo konání / srazu:

Akce je určena pro:

ZVEME VÁS NA SEMINÁŘ NEJEN PRO SKAUTY

Ústředním tématem semináře bude „30 let svobody“. Socioložka Jiřina Šiklová promluví o cestě naší společnosti od sametové revoluce až k současnému stavu polarizace a Jindřich Šídlo okomentuje rizika spojená s čím dál rozšířenějším zpochybňováním nezávislosti médií a s útoky na novináře. Senátor Jiří Drahoš se ohlédne za tím, co jej přimělo opustit chemickou laboratoř a přivedlo ho až ke kandidatuře na post nejvyššího ústavního činitele České republiky.

Dalšími hosty budou třeba televizní moderátor Jakub Železný, který bude vzpomínat na své zatčení na demonstraci během tzv. Palachova týdne v lednu 1989, nebo Tomáš Řehák – Špalek, ředitel Městské knihovny v Praze a dlouholetý činovník Junáka. Ten bude povídat o motivaci. Ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy Ondřej Boháč – Vořech zhodnotí efektivnost veřejné správy České republiky. Co se daří? Co lze dělat lépe? Jak na to?

Přijďte a potkejte se mimo jiné také s roztockými skauty. V neděli ve Skautském institutu bude Dráb hovořit o československých legionářích.

Více informací najdete a jako účastníci se můžete registrovat zde: els.skauting.cz/seminar